MENÜ
SEPETİM

Gıda Koruyucuları

Küf, Maya Önleyici

KÜF, MAYA ÖNLEYİCİ

Gıda maddelerinde istenmeyen küf, maya ve mantarlara karşı etkili koruyucu bir maddedir. Kullanımında doz aşımının insan sağlığı açısından sakıncası yoktur.

PATOJEN / MİKROBİYAL
BAKTERİ ÖNLEYİCİ

Gıda maddelerinde istenmeyen dört büyük patojen (Salmonella, Coliform, E.coli, S.aureus) üzerinde etkili. Kullanımı ile maya ve kültüre etki etmeden, insan sağlığı açısından tehlike arz eden bu mikroorganizmaları 48 saat içinde yok etmekte ve uzun süre tekrar üremelerini engellemektedir.

Patojen / Mikrobiyal Bakteri Önleyici

POTASYUM SORBAT

Küf, maya ve birçok aerobik bakteriye karşı etkindir. Gıda maddelerinin ömrünü uzatırken, yararlı bakterilerin gelişimini sınırlamaz, ayrıca gıdanın kendine has aromasını korunmasında da etkilidir.

Potasyum Sorbat

NATAMİSİN

Gıda ürünlerinde doğal bir küf önleyici olarak, bozulmanın önlenmesine ve tüketicilerin çeşitli olumsuz sağlık etkileriyle bağlantılı potansiyel olarak zararlı mikotoksinlerden korunmasına yardımcı olur.

LİZOZİM

Yumurta akından elde edilen, gıda kullanımına uygun, doğal bir antimikrobiyaldir. Clostiridium Tyrobutyricum'un gelişmesi ile peynirlerde oluşabilen geç şişme problemini önlemektedir.

NİSİN

Sütten ve kremadan yapılan kaymaklarda; kaymağın sünmesini, sertleşmesini, kırılmamasını ve elastiki yapıda olmasını sağlar.