MENÜ
SEPETİM

Stabilizatörler

Sodyum Aljinat
SODYUM ALJİNAT

Kalsiyum ve asit ortamlarının varlığında, esnek jeller oluşturur. Jelleşmek için ısıya ihtiyaç duymayan soğuk bir jelleştirici maddedir. Yaygınlaştırma işleminde en yaygın olarak kalsiyum laktat veya kalsiyum klorür ile birlikte kullanılır.

Sodyum Aljinat
AGAR AGAR

İnce tabaka toz halinde bulunur. Genel olarak jelleşme sıcaklığı 30-40 °C’deki sıcak çözeltisi soğutularak jelleşme elde edilir. 90 – 95°C üzerinde ısıtıldığında erimektedir. Ağırlığının yirmi katı kadar su çekebilme özelliğine sahiptir.

Sodyum Aljinat
KARAGENAN

Hayvansal jelatin kullanmak istemeyenler için karagenan bitkisel bir alternatiftir. Tiksotropik özelliğe sahiptir. Yüzey basıncı ile incelip tekrar eski viskozitesine kavuşarak sertleşir. Bulanıklık giderici olarak kullanılır.

KAŞAR PEYNİRİ STABİLİZATÖRÜ

Kaşar peynirinde, yapıda esneklik, liflenme, erime ve uzama sağlar. Dilimli kaşarda dilimlenme kabiliyetini artırır ve yapışmama özelliği kazandırır. %10 – 15 oranında kilo artışı sağlar. Kuru haşlama üründe, sulu haşlama kalitesi sağlamaktadır.

RULO KAYMAK
STABİLİZATÖRÜ

Sütten ve kremadan yapılan kaymaklarda; kaymağın sünmesini, sertleşmesini, kırılmamasını ve elastiki yapıda olmasını sağlar.

AYRAN STABİLİZATÖRÜ

Ayran Sütünde Kullanımı, serum ayrılmasını azaltmakta ayranın kıvamının ve viskozitesinin artmasını sağlayarak son ürün kalitesini yükseltmektedir.

YOĞURT STABİLİZATÖRÜ

Homojenize yoğurtlarda, yoğurdun kıvamını arttırır, sertleşmesini, KM’in daha yüksek hissedilmesini, su salmamasını, kırılgan yapıda olmamasını, kaşığa gelmesini ve yağlılık hissini sağlar.

YOĞURTTA KAYMAK
STABİLİZERİ

Kaymaklı yoğurtlarda kaymağın miktarını, yapısını ve gücünü arttırmaktadır.

BEYAZ PEYNİR
STABİLİZATÖRÜ

Yarım yağlı Beyaz Peynirinde kullanıldığında peynirin yapısında elastikiyet, parlaklık, canlı görünüm sağlar ayrıca yağ muhtevasını daha hissedilir hale getirir.

TRANSGLUTAMİNAZ ENZİM

Un ve süt ürünlerinde TG hazırlığı dokuyu iyileştirir. Emülsifiye edilmiş sosis ve pişmiş jambon gibi et ürünlerinde, dokuyu iyileştirir ve bağlantıyı arttırır, böylece üretim sürecinde kaybı azaltır. Et ve balıkta kaliteli et / balık parçalarını birleştirmeyi, kayıp ve israfı azaltmayı sağlar.