Menu
Your Cart

Hakkımızda

2013 yılında Balıkesir’de kurulan Esse Teknik Kimya; medikal, sağlık, gıda, laboratuvar ve endüstri sektörlerine dünya standartlarındaki en üst teknolojik gelişmelerin takibini yaparak en kaliteli cihaz ve ham maddelerin tedariğini en uygun fiyat garantisi ile sağlamayı hedeflemiştir. 

Essa Teknik Kimya, iş ortağı olarak gördüğü müşterilerinin ürün kalitesini arttırırken, maliyetlerini de düşürmeyi ilke edinmiştir. Yüksek kalite standartlarındaki geniş ürün yelpazesi ve konusunda uzman kadrosu ile müşteri beklentilerini en iyi şekilde karşılamayı amaçlamıştır.

Müşterilerinin değişen beklenti ve ihtiyaçlarını, AR-GE gücü ile destekleyerek değer yaratan çözümler üretmeye devam etmektedir.

Gıda güvenliğini ve insan sağlığını ön planda tutan FDA onaylı Avrupa'ya akredite olmuş; 

Gıda, içme ve kaynak sularındaki ilaç kalıntılarını, zararlı kimyasalları ve ağır metalleri tespit eden teşhis ve tanı kitlerinin,

Gıda endüstrisinde ürün kalitesini yükseltmek için laboratuvarlarında kullanılan teknik analiz cihazlarını ve bu cihazlarda kullanılan analitik kimyasalların üretiminde kullanılan tek kullanımlık hijyen sarf malzeme ve ekipmanlarının,

Medikal sektöründe ve tüm endüstride kullanılan kimyasal ham madde ve tek kullanımlık hijyen ekipmanlarının,

Sağlık sektöründe ve mikrobiyoloji laboratuvarlarında kullanılan cam malzemelerin, analitik kimyasalların ve tüm laboratuvar cihaz ekipmanlarının ithalatını yapmaktadır.